Esato

Forum > Regional > Europe, Middle East and Africa > Kimler Türkiye'den ????

Author Kimler Türkiye'den ????
LiquidSnake
T68 gold
PM
Posted: 2002-03-18 03:39
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Herkese selam;
www.mobildunya.com adresinde palmcı arkadaşlar için bazı yararlı olabilcek bilgiler var.Ben t68+ipaq kullanıyorum ama halen comminicatörümü arıyorum
Benim bir sorum aslında 2 sorum olacak:T68 den evvel 39 kullanıyordum orda da e-mail client ilk önce mail headerlarını indiyor sonra da seçileni ayrıca download ediyordu.T68 de ise gprs üstünden yada normal gsm den oluşturduğum Turk.net hesabımdan sadece mail headerlarını indiriyor asıl yazılanları indirmiyor deli çıkarttı beni uğraşmayı bıraktım sizlerde de durum böylemi?Ayrıca bu mesjlar bölümü altındaki e-mail gateway sekmesi ne işe yarıyor biliyormusunuz?Ben çok doyurucu bir açıklama bulamadım.Genpa ya sw update için götüreceğim bakalım t68i update için yeni bir gelişme olmuşmu?Aslında bana t68i çıkınca eğer mümkün ise t68 in de aynı sw versiyon update i piaysaya çıkar gibi görünüyor bakalım görüceğiz.
Bende alacağıma karşılık t39 uma bir mp3 player almıştım ne yaptıysam bundan cızırtılı bir ses kalitesi elde ettim başka kullanan varmı?T68 dede aynı sonucu verdi hem Comminicatorumden kalan extra aldığım mmc kart ile hemde 32 mb lık orjinal kart hem Ericsson orjinal pc sw i hemde başka se lerle denedim ses çok kötü !Bu forumdada herkes iyi diyor anlamadım gerçekten.Bu arada pc ye infradan bağlıyacak arkadaşlar genelde 8 kb den yukarı dosyaları t68 kabul etmiyor ayrıca infra bağlantı hızı çoğu zaman problem yaratıyor o yüzden ilk önce 9600 den yani en düşük ayardan başlamanızda yarar var ben anlayana kadar 1 saatten fazla geçtide
Mert
blumx
P990
From:
PM, WWW
Posted: 2002-03-18 08:32
ionur: Tesekkur ederim, ben bir-iki kere denedim ama normal tel. ücreti yazdigi icin kullanmaktan vazgectim. Belki sende farkli bir tel. vardir diye sormustum.

LiquidSnake: Hosgeldin, mp3 playerda cizirti olmamasi gerekir bence, belki cep telefonu parazit yapiyordur saka bir yana bence servise git degistirilene kadarda cikma servisten.
blumx
P990
From:
PM, WWW
Posted: 2002-03-18 20:14
>:( cildirmak uzereyim aldigim 2. yan sanayi data kablosuda calismadi.. Olmaz bole bisi.. Kablo getirmeyerek bizi bu hallere düsüren KVK utansin...
LiquidSnake
T68 gold
PM
Posted: 2002-03-19 01:11
Tesekkürler ve gecmis olsun !
Dedigin gibi bunlar herkesi malesef bir kalip kullanici gibi dusunuyorlar hic bir halt getirmiyorlar soru sorunca da uzayli gibi bakiyorlar malesef!
hakkan
T68 gold
From: Turkiye
PM, WWW
Posted: 2002-03-19 11:14
Selamlar,

Cevap ve aciklamalara geleyim hemen:

Blumx, maalesef ve maalesef benim de aldigim ve degistirdigim 2. data kablosu da calismadi. Yarin adama gidip sIkI bir kavga edecegim, adamlar kablonun uclarini baglamamislar. Bu kablolari KVK da getiriyor ama fiyati 40 Euro !

LiquidSnake selam, bahsettiğin MP3 modülünü daha geçen hafta test ettim. Harika ses veriyor. Tek bir ciz bile yok. Sendeki modul arizali olmasin sakin ?

İonur merhaba, bahsettigin baglanti icin normal telefon no degil GPRS uzerinden cikmak daha mantikli. Normal tel parasi ile cekizmez bu is. Ama ben maalesef Telsim uzerinden GPRS kullanarak Internet'e HALA cikamadim. Cikabilen varsa ve yolunu anlatirsa minnettar olurum.

Haa, unutmadan, 2. el T68 satan, satan birini taniyan varsa haber versin. Ciddi bir alici yani ben hazir bekliyorum...
fifey
T68 gold
PM
Posted: 2002-03-19 11:31
Merhaba herkese.

TUrkiye'den deGilim, iskoCyalIyIm, ama biraz TUrkCe konuSabilirim. Bu yIl yaz tatile iCin istanbul'a gitmek istiyorum. Her Sey cok gUzel ama mUhadinizle gitmek lâzim. AllahaIsmarladIk!

dj 248
T65 blue
PM
Posted: 2002-03-19 12:16
selam herkese,
ankara
dj 248
T65 blue
PM
Posted: 2002-03-19 12:51
Arkadaşlar yahoo, hotmail, iname, mail.com, e-kolay, SOL vs. bunlardan birine t65 ile bağlanıp e-mail alıp/göndermek istiyorum ama bir türlü beceremedim. önceki mesajlari okudum ama tatmin edici bir cevap bulamadım. e-kolay da wap üzerinden e-mail erişimi var diyor ama bağlanmaya kalkınca "12.satır sonunda hatalı karakter vs" hata veriyor. wap2mail.com ile de nedense hiçbir yere bağlanamadım. gprs ayarlarımda sorun olduğunu zannetmiyorum çünkü esato vs. sitelere sorunsuz bağlanıyorum. bu arada turkcell kullanıcısıyım.
yardımlarınıza teşekkürler
blumx
P990
From:
PM, WWW
Posted: 2002-03-19 17:27
Arkadaslar artik GPRS uzerinden mail alip gonderebiliyorum..

DATA ayarlarinda APN:internet olarak set edilmeliymis bende daha once "wap" di..

(Bilgili Turkcell Teknik Destek elemanı iskender bey'e tesekkurler )

[ This Message was edited by: blumx on 2002-03-19 21:37 ]
qrm
T65 blue
PM
Posted: 2002-03-19 19:50
yeni bit T65 kullanıcısından selam herkese..
bi sorum olcak sizlere. telefonumu alır almaz ilk denememde gprs ile bağlantı kurdum ve sorunsuz çalışıyor. fakat fiyat konusunda pek bi bilgim yok. acaba turkcell de yazdığı gibi 10kb lık veri 6.000 TL mı?
data ücreti, bilmem ne vergisi, ekstra ücret vs vs... talep ediyorlar mı?
kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
blumx
P990
From:
PM, WWW
Posted: 2002-03-19 21:30
Oncelikle hosgeldin, sorunun cevabina gelince aynen sitesinde yazdigi gibi cok makul bir ucret aliyorlar ancak! bu fiyatlara Özel iletisim vergisi dahil degil.. Eger internet baglantisi icin kullanmayacaksan bilgisayarinda, fatura icin endiselenme..

SaDLoveR
T68 gold
PM
Posted: 2002-03-19 21:48
blumx bende ir kiti değil notebook var ondaki ir ile alıp gönderiyorum ben
kvk da kablo var ama 40 euro selamlar!
LiquidSnake
T68 gold
PM
Posted: 2002-03-19 23:46
Selam fifey! Istanbul güzeldir ama gerçek bir tatil istiyorsan Antalyaya git delilik istiyorsan da bodruma
Ben t68 imi satabilirim.Zirrocan gold muydu neydi altın sarıs renkli en yeni sw update i yapıldı hiç bir sorunu yok.Mp3 player hediye edeerim yanında!(bendeki neden kötü ses veriyor anlamadım t39 dada bundada olmadı 64 mb lık başka kart taktım yine olmadı deli çıkacam!her türlü cd ,sw,e kayıt opsiyonun denedim ama olmadı dip gürültü ve cızırtı var)Genpa dan aldım daha 9 ay filan garanti altında hayrettir bu güne kadar ilk defa bir telefonu düşürmedim!Ayrıca Compaq ipaq h3660 da satılık usb cradle vs vs ile veririm tabiki onu düşürdüm ve ses kayıt butonun orda hafif bir zede var çalışma problemi yok 40-50 sw de yanında alana veririm.T68 pazarlıklı 530 pazarlıksız 490 milyon ipaq da pazarlıksız 275$
vipracing@turk.net
blumx
P990
From:
PM, WWW
Posted: 2002-03-20 19:37
Liquid: T68'İni satma sebebini cok merak ettim.. Daha iyi bir telefonmu buldun. Yoksa faize yatirim P800'u mu bekleyeceksin..
LiquidSnake
T68 gold
PM
Posted: 2002-03-21 00:53
Puhahahah! Bu iyiydi.Yılların 9110 kullanıcısını ne pocket pc kesti ne de t68 gerçi t68 şu anda bence dünyada ki en iyi minik ve full özellikli cep telefonu olduğu kanatindeyim ama benim bir cep telefonundan fazlasına ihtiyacım var 9210 fiyaskosundan sonra t68 i aldım yoksa ben mutlu mutlu tuğla Nokia mı kullanıcaktım.
Yanlız alacağım aletlerin hiç birinde Microsoft ve Sybian olmıyacak o kesin
Sony nin p800 üde bana göre değil.Arkadaşıma 3870 getirttim ve bt ile onun t68 ile çok da güzel senkronize edip nete çıkarttık ama o da bana göre değil.6310 da t68 in yanına bile yaklaşamaz en azından bt yi hbh 15 ile kullanırken devamlı açmak zorunda kalıyorsunuz 68 den sonra çok yavan ve az özellikli kağıt üzerinde yazana inanmayın tek artısı gerçekten hızlı bir menüsü ve sms var artı çok iyi bir pili.Gerçi en iyi fiyat özellik ve performans r520 de ama o da kalmadı 2-3 ay üretildi ve kaldırıldı.Sanırım bana en ideal alet Handsping treo nun renkli ekranlı olanı(ve numerik padli) çıkıca onu almak istiyorum ben biraz iriyimdir bu parmaklarla sms vs hiç kolay olmuyor o chatboard rezaleti de beni iyice ümitsizlendirdi Nedenler bunlar.
Access the forum with a mobile phone via esato.mobi
Goto page:
Lock this Topic Move this Topic Delete this Topic