Esato

Forum > Regional > Europe, Middle East and Africa > No nii, siia eesti keeles!:)

Visitors browsing this topic: 1
Add to Bookmarks
Previous  123 ... 8910 ... 131415  Next
Author No nii, siia eesti keeles!:)
Draqula
Sony Xperia SP
Joined: Jun 22, 2002
Posts: 197
From: Estonia
PM
Posted: 2005-10-12 10:30
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Kui keegi teab kust saada soodsalt 512MB Memory Stick PRO Duo't siis võiks siia koha ja hinna postitada.
Aivar
T68i
Joined: Jan 14, 2003
Posts: > 500
From: Estonia
PM
Posted: 2005-10-12 10:53
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Ei oska Sind kahjuks aidata. Aga muide, nagu "näha", oled nüüdsest vist K750i omanik. On nii? Millised on esmamuljed? Kas telefonil on juba ka eesti keel sees?
Draqula
Sony Xperia SP
Joined: Jun 22, 2002
Posts: 197
From: Estonia
PM
Posted: 2005-10-15 16:40
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Nii see läks jah. Kui Topelt+ klientidele 5K eest pakuti, siis ei suutnud kiusatusele vastu panna. Ostsin telefoni samal päeval kui esimesed eestikeelsed K750'ed eestisse jõudsid. Tootmisnädalaks oli aku alla märgitud septembri esimene nädal.

Muljed on positiivsed. Kaamera teeb korraliku valgusega väga head pilti, mida viletsam valgus seda hullem on, lääts ju ikkagi tilluke. MP3 mängija on tasemel, selle tarvis sai juba W800 handsfree ostetud millele saab külge panna tavalisi kõrvaklappe.

Tähelepanekud võrreldes T68 ja T630'ga:
- Telefoniraamatust otsides saab sisestada rohkem kui ainult esitähe
- Ooteolekus, kui mustal ekraanil kell, on ilmunud märge tulnud sms'i ja vastamata kõne kohta
- ekraani heledust saab reguleerida (50-100%)
- K750 jätab meelde kellele oled sms'i saatnud ja peale sms'i kirjutamist on sul 3 võimalust: valida keegi nende seast kellele oled varem sms'i saatnud, sisestada number või valida telefoniraamatust. Minu meelest on see üsna abiks lahendus, kuna inimesi kellele sms'e saadan on tegelikult vaid 4-5, ning nüüd ei pea neid iga kord täisnimekirjast otsima.
- diktofoni funktsioon on reaalselt kasutatav, taustamüra on minimaalne, T630 puhul olid sõnad lihtsalt enamvähem arusaadavad. Nagu eelkäijad, oskab ka K750 telefonikõnet salvestada (mõlema osapoole häält).
- Menüüs liikumine on lõpuks normaalse kiirusega. T68 puhul oli asi päris halb, T630 puhul talutav, nüüd võiks kiirust juba päris heaks pidada.

Rohkem lambist meelde ei tule, kui keegi oskab täiendavalt küsida, siis vastan hea meelega.
Aivar
T68i
Joined: Jan 14, 2003
Posts: > 500
From: Estonia
PM
Posted: 2005-10-17 12:45
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Draqula, üks küsimus wapi kohta. Nagu Sa ilmselt mäletad, oli (Sony)Ericssoni vanemate mudelite (sh minu T68i) puhul nii: enne GPRS-ühenduse loomist avasid menüü "WAP-teenused", siis valisid kas soovitud järjehoidja või sisestasid uued aadressi. Ja alles siis, kui telefon hakkas soovitud leheküljele minema, käivitus ka GPRS-seanss.

Kas nüüd on nii, et alati tuleb esmalt käivitada GPRS-seanss ja avada
kodulehekülg ning alles siis on võimalik ligi pääseda järjehoidjatele või kohale, kus saab sisestada uue aadressi? Seega siis off-line olekus järjehoidjaid muuta ja lisada üldse ei saa? Ega Sa ei tea, millisest SE mudelist see nii on?

Ja muide, ehk tead selgitada ka järgmist. Kas SonyEricssoni telefoni
menüüs esimesele kohale pandud menüüvalik "SonyEricsson" ongi seal
muutumatuna paigas? St, ega SonyEricssoni asemele ei ole võimalik
salvestada mõnda muud lehekülge?

Ega vist ei ole, kuna kohe kõrval on ju internetiteenused, kuhu on võimalik oma avalehekülg määrata.

Aitasin nimelt oma sõpra K700i asjus ja siit tekkisid küsimused. Mul endal on ikka T68i ja sealt ma olen SonyEricssoni aadressi ammu ära kustutanud. Imelik, kui see nüüd on uutes mudelites tagasi lausa iseseisva menüüna.

Ahjaa. Üks asi, mis puudutab konkreetselt Sinu mudelit K750i. Vanasti
oli nii, et kui laadisin telefoni e-kirja, mis oli saadetud arvutist, mille e-kirja programmi kirjakodeeringuks oli määratud Baltic, siis ei suutnud telefon selle e-kirja sisu kuvada. Ega Sa ei tea, kas K750i-le on Baltic kodeering selgeks õpetatud? Kui Sa pole veel proovinud, äkki katsetad järele.
Draqula
Sony Xperia SP
Joined: Jun 22, 2002
Posts: 197
From: Estonia
PM
Posted: 2005-10-18 18:29
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
K700 kohta ma ei oska öelda, kuid T630 puhul vähemalt käis WAP asi samuti nagu T68 poolt, esiteks avad selle mõttetu alglehekülje minnes WAP menüüsse ja siis saad edasi tegutseda.

K750 puhul on olemas selline asi nagu 'Activity menüü', mille tarvis eraldi nupp. Avades selle menüü on sul kolm alamenüüd: 1) sündmused (vaatamata sõnumid, kalendri märguanded millele veel pole jõudnud reageerida, vastamata kõned), 2) sinu poolt määratud elementidest koosnev kiirmenüü ja 3) wap järjehoidjate menüü. Nende kolme menüü vahel liigutakse vasakule ja paremale nuppudega.
Kokkuvõtteks siis saab minna otse järjehoidjale, kuid muuta ja lisada ilma wap menüüsse sisenemata ei saa. Hea uudis on ka järjehoidjate erinevatesse kaustadesse salvestamis võimalus, muidu kipub rivi väga pikaks.

Seda esimest menüüvalikut "SonyEricsson" minuteada muuta ei saa. Ka K750 puhul on esimene ikoon menüüst "Play Now", mis peaks viima mingile sonyericsson multimeedia download lehele. T630 puhul see menüü ei töötanud, K750 puhul töötab.

See kodeeringujama pole kadunud. Rohtu pole selle vastu leidnud. Variant oleks mõne java e-maili proge kasutamine, kuid pole viitsinud sellega esialgu tegeleda ja ei tea ka kuidas neil nende kodeeringutega on.
Aivar
T68i
Joined: Jan 14, 2003
Posts: > 500
From: Estonia
PM
Posted: 2005-10-19 13:09
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Tänud vastamast! Oleks mõned täpsustused.

Sina kirjutasid:

"K700 kohta ma ei oska öelda, kuid T630 puhul vähemalt käis WAP asi samuti nagu T68 poolt, esiteks avad selle mõttetu alglehekülje minnes WAP menüüsse ja siis saad edasi tegutseda."

Minu vastus: nagu ka ütlesin, laseb T68i (ilmselt ka T68) ilma GPRS-ühendust loomata wap-järjehoidjate nime ja aadresse muuta ning neid lisada või kustutada. Aga ma saan siis aru, et vähemalt alates mudelist T630 tuleb esmalt luua GPRS-ühendus ja siis saab hakkama neid asju majandama? Nagu ka arvutis, kui avad Internet Exploreriga oma kodulehekülje ja lähed sealt edasi.

Sina kirjutasid: "K750 puhul on olemas selline asi nagu 'Activity menüü', mille tarvis eraldi nupp /---/. Kokkuvõtteks siis saab minna otse järjehoidjale, kuid muuta ja lisada ilma wap menüüsse sisenemata ei saa."

Minu vastus: Seega siis ka K750i puhul ei saa off-line olekus wap-järehoidjaid lisada, muuta ega kustutada? Kui aga oled nad juba lisanud, siis on võimalik enne GPRS-ühenduse loomist välja valida, millisele aadressile minna?

Ilmselt pole siis võimalik off-line olekus lihtsalt uut aadressi sisestada, mida on plaanis avada?

Sina kirjutasid: "See kodeeringujama pole kadunud. Rohtu pole selle vastu leidnud."

Mina olen rohu leidnud Aga selle kasutamine on tülikam, kui e-posti programmi kaudu uusi kirju telefoni laadida.

Nimelt. Mõne tuntud tegija puhul (nagu näiteks hot.ee ja mail.ee) on võimalik minna otse nende wap-leheküljele. Siis sa loed kirju serveris ega lae telefoni. Mis omakorda tähendab, et ka Baltic-kodeeringus kirjutatud tekst avaneb kenasti telefoniekraanil.

Aga kui sa tahad lugeda oma töökirju (ja oled EMT klient), pead veidi rohkem vaeva nägema. Siis pead oma mobiiliga minema EMT wap-leheküljele e-posti valikusse. Automaatselt on võimalik valida mõne enamtuntud serveri vahel, aga võimalik on luua ka uus, näiteks oma töökoha server. Tõsi, see võimalus ei ole lihtsalt leitav, vaid on kuhugi alamenüü alla ära peidetud. Ausalt öeldes ma hetkel ei mäletagi, kuhu täpselt. Küsisin Elioni spetsialistilt juhatust ja pärst mõningast nikerdamist sain tööserveri lisatud. Kui nüüd EMT e-kirja valiku avan, leian sealt tööserveri juba eest.

Nüüd saan siis lugeda ka neid töökirju, mida mu telefon baltic-kodeeringu tõttu e-kirja programmis avada ei oska. Läbi EMT wap-lehekülje pääsen oma töökoha serverisse (kui nii võib öelda) ja seega ei pea neid telefoni e-kirja programmi laadima ja seega pole kodeeringul tähtsust.

Uhh, sai võibolla pisut segane seletus, aga võib täiendavalt selgitada, kui küsimusi tekib
Draqula
Sony Xperia SP
Joined: Jun 22, 2002
Posts: 197
From: Estonia
PM
Posted: 2005-10-23 20:41
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
OK, see wap järjehoidjate teema sai väga segane. Ise seletasin eelmises postituses natuke mööda.

Tegelikult ei pea wap linkidega tegelemiseks ühegi telefoni puhul (T68(i), T630, K750 - neid olen omanud) GPRS ühendust looma, lihtsalt wap menüü avamisel osadel neist avatakse SonyEricssoni lehekülg, kuid seda ei avata GPRS kaudu vaid see võetakse telefoni mälust. Ja wap menüüs saab linke luua, muuta, kustutada - kõike seda ilma gprs ühendust loomata.

See activity menüü mida kirjeldasin on lihtsalt kõige kiirem viis wap linkideni jõudmiseks. 2 nupuvajutusega on linkide nimekiri ees.

E-maili lugemise lahendusest üle WAP'i oled midagi kunagi mulle kirjutanud. Ise niipalju ei ole viitsinud jamada. Kuna enamasti on mul läpakas kaasas, siis oluliselt aadressilt tulnud e-maili puhul lükkan läpi püsti.

Üks asi mida ma veel ikka katsetand pole on java proged maili lugemiseks, võibolla mõni neist tuleb encodingutega paremini toime.
Aivar
T68i
Joined: Jan 14, 2003
Posts: > 500
From: Estonia
PM
Posted: 2005-10-28 14:54
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Nii et nüüd on ka Eestis 3G/UMTS/WCDMA tavakasutaja jaoks saadaval.

EMT-l pidada esialgu olema umbes 400 klienti, kel selline telefon olemas. Huvitav, kas mõni 3G kasutaja ka siia Esatosse satub ja oma esimese kogemusi vahendab? Need oleksid igati teretulnud!
Draqula
Sony Xperia SP
Joined: Jun 22, 2002
Posts: 197
From: Estonia
PM
Posted: 2005-11-03 15:10
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Pole päris 3G kogemus, kuid oma K750'ga vaatasin tv.ee wap lehelt videostriimi. Kui tõesti metsas istud ja väga tahad uudiseid videona vaadata siis väga suurte mööndustega käib kah.

Seal võimalik valida kolme kvaliteedi vahel: madal, keskmine, kõrge. Tõenäoliselt siis mõeldud vastavalt GPRS, EDGE ja 3G tarvis.
Aivar
T68i
Joined: Jan 14, 2003
Posts: > 500
From: Estonia
PM
Posted: 2006-01-06 14:22
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Eesti keel on Esatos taas vaikinud. Aga mis sa hädaga teed, kui meid nii vähe on..
ad112
M600 black
Joined: Mar 01, 2006
Posts: 6
From: Estonia
PM
Posted: 2006-03-03 16:11
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Elavdaks siis natuke foorumit.
Olen mitu kuud juba w800i omanik.

Milliseid app-e kasutate?

Hetkel on endal installeeritud uusim Opera mini (english hack), mis võimaldab ekraanipildi pööramist. Kõige parem rakendus üldse. Netipangas käimine polegi nii raske ja sidekuludelt hoiab kõvasti kokku.

Samuti eMSN - sellega ma rahul pole (kui ta on minimized ja keegi sinuga chattimist alustab, siis telefon sellest mulle kuidagi märku ei anna). Mida ise kasutate?

Mängud - pole midagi väga head leidnud, aga üldiselt oleks huvi mingite heade kaardimängude või puzzle mängude vastu (sh male). Hetkel on parimad mängud: Prince of Persia: SOT ja uusim Tombraider. Soovitusi?

Otsin praegu Podcastingu softi, mida saaks telefoniga mugavalt kasutada. Seni olen leidnud sellise asja: http://www.dorada.co.uk/. Teie soovitused?

Kas w800/k750-le on mingeid killer appe veel?

Kas keegi eestlastest tegeleb ka video vaatamisega nendel telefonidel? Kas fullscreenis olete korralikult tööle saanud videod?
Minu parim kogemus siiani on 176x96 resoga Simpsonite vaatamine. Kuid fullscreenis pole midagi korralikult käima saanud. Mingid jamad on sellega.

Tervitades,
ad112
Aivar
T68i
Joined: Jan 14, 2003
Posts: > 500
From: Estonia
PM
Posted: 2006-03-23 17:14
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Tore, et püüad taas eestlaste foorumit elavdada, ad112!

Kahjuks ei saa Sinu välja käidud teemadel sõna võtta, sest kuigi tavakodanike jaoks mobiilifriik, olen siiani truu oma vanale heale telefonile T68i. Mai lõpus saab 4-aastaseks, aga töötab ikka hästi ja aku peab vastu nagu uus - keskmiselt 8 ööpäeva jutti.

Muide, mis telefon Sul enne w880i oli?
Draqula
Sony Xperia SP
Joined: Jun 22, 2002
Posts: 197
From: Estonia
PM
Posted: 2006-04-15 18:42
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Vastuseks ad112'le!

Opera mini kasutan selle algusaegadest peale. Tõstis mu K750 väärtust minu silmis mitmekordseks.

Mängud on viimasel ajal unarusse jäänud, ei oska ühtegi välja tuua.

Videot olen vaadanud ja selle kohta ka netist omajagu uurinud.
Parim võimalik reso mida telefon soostub näitama on 176x128, seda võid sa fullscreenis ka vaadata, kuid kuna fullscreenis on piksleid 220x176, siis läheb asi ruuduliseks kätte ära. Olen proovinud 220x176 resoga videot vaadata, kuid seda telefon näitama ei soostu.

Kõige mõistlikum ja lihtsam õpetus videote konvertimiseks mille olen leidnud:
http://spawnweb.dk/recode/k750.htm
Aivar
T68i
Joined: Jan 14, 2003
Posts: > 500
From: Estonia
PM
Posted: 2006-04-17 15:05
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Annan teada ühest enneolematust hinnalangusest
Ostsin oma telefoni SE T68i ligi neli aastat tagasi, 2002. aasta märsti lõpus. Mõni kuu hiljem nägin Soomes müügil selle kaamera jaoks tehtud pisikest digikaamerat MCA-20. Hind 200 eurot (üle 3100 krooni).

Nagu ikka tehnika puhul, hakkas ka MCA-20 hind kukkuma. Aeg läks ja hind aina langes. Viimati mäletan, et Elion tahtis selle eest saada umbes 500 krooni.

Möödunud laupäeval astusin aega parajaks tehes Tartus Eedeni kaubanduskeskuses Elioni poodi. Ja mis ma näen. MCA-20 ikka müügil ja hind... 150 krooni! Ehee!

Ja kuna minu telefoniks on ikka veel T68i, siis lõpuks otsustasin selle viguri ära osta. Ligi 3000 krooni soodsamalt, kui pidanuks välja käima neli aastat tagasi

Draqula
Sony Xperia SP
Joined: Jun 22, 2002
Posts: 197
From: Estonia
PM
Posted: 2006-04-17 18:37
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Aja käik on halastamatu... Mäletan et mu T68 maksis aastal 2002 aprillipaiku 10KEEK, natuke enne seda kui müügile tulles maksis 12KEEK...
Access the forum with a mobile phone via esato.mobi
Previous  123 ... 8910 ... 131415  Next
Goto page:
Lock this Topic Move this Topic Delete this Topic