Esato

Forum > Regional > Europe, Middle East and Africa > Romanian Forum

Author Romanian Forum
judge
T39 black
Joined: May 21, 2003
Posts: > 500
From: Romania
PM
Posted: 2003-10-15 00:52
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Tocmai m-am decis sa renunt la orice activitate care ma distrage de la invatat, implicit si la esato. Ne vedem intr-o luna si ceva. Take care!

This message was posted from a WAP device

exosyphen
Z520 white
Joined: Feb 25, 2003
Posts: 117
From: Romania
PM, WWW
Posted: 2003-10-15 07:59
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Pana acum am reusit sa bag cateva minute de video pe T300.
Care stie despre GPRS prepaid la Connex? // vreau sa tiu si eu de asta.

Eu am abonamentul cu 15Mb inclus de la Orange.
www.mobileground.com - All the downloads for your phone!
shrek
T610
Joined: Sep 18, 2003
Posts: 14
From: Romania
PM
Posted: 2003-10-15 08:52
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
@701 Am scris un mail la SE si mi-au zis deocamdata care sunt dealerii autorizati. I-am mai intrebat daca e gratuit si mi-au raspuns ca o sa ma informeze mai tarziu in mod oficial. Si dupa aia daca raspunsul e pozitiv, nu viata mea o sa se complice, ci a tipului de la Germanos .
Va mai tin la curent
sosojerk
T650 Blue
Joined: Jan 14, 2003
Posts: 295
From: Timisoara, Romania
PM, WWW
Posted: 2003-10-15 09:16
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Inca unul pe lista romanilor.
Nu stiu daca altii au observat, dar Romania a fost puternic acuzata in acest forum de inselaciune pe ebay (OK, nu Romania, dar f multi romani care erau scammeri).Deaorece eu ii urasc de moarte pe cei ce vor sa insele (prin ebay sau alte metode) cred ca ar trebui sa le spunem oamenilor astora de pe esato ca nu toti romanii sunt la fel.Daca as putea demasca un scammer din asta de pe ebay,as face-o cu placere deaorece nimeni nu-si doreste sa fie inselat.
bogdan1978buc
P990
Joined: May 23, 2003
Posts: 285
From: Romania
PM
Posted: 2003-10-15 15:27
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Pai mi-a venit o idee geniala.Imi reactivez Wap unlimited si stau pe net,prin calculator,binenteles pe apn "wap",daca tipu' poate sa stea pe html prin wap
@ exo..... Cum ai reusit sa bagi cateva minute de film pe T300,ca eu chiar aseara am incercat sa bag un gif animat de vreo 200-300 frameuri dar nu mi le-a aratat decat pe primele ~60,dupa care o lua de la inceput ? T300 are cumva vreo limitare la gif-urile astea animate?Mentionez ca am sters tot din telefon,iar memoria disponibila era de 610k,tocmai ca sa-i las spatiu sa-si puna fisierele temporare,iar gif-ul avea cam 200k.
Deci tu vrei sa faci un player video in mophun?Cum vei reusi sa-l folosesti,pt. ca am inteles ca daca faci o aplicatie in mophun trebuie sa o trimiti la ei sa o certifice si abia dupa aceea va merge si pe mobil?Sau poate nu am inteles eu bine!Vreau sa pricep care e treaba cu mophun-ul asta ca vreau sa fac si eu ceva aplicatii,dar daca este asa (sa-l trimiti la ei ca sa il certifice),atunci e de tot xxx
Legat de Germanos:parerea mea personala - e nashpa rau de tot firma asta!!!Am avut un T65 si daca nu m-au frecat cu el aproape 2 luni,in service.Pana la urma am facut plangere la OPC si am reusit sa-mi recuperez banii care i-am dat pe el acum un an
See YA
bogdan1978buc
P990
Joined: May 23, 2003
Posts: 285
From: Romania
PM
Posted: 2003-10-15 16:04
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Apropo:am incercat apoi sa fac un mms cu soft-ul de la ericsson,dar gif-ul animat imi aparea ca gif static,doar primul frame.M-am gandit ca poate daca bag gif-ul ala in mms,atunci mi-l va arat pana la capat,dar dgeaba.Unde am gresit,ca practic as vrea sa am si sunet,deci pt. mini-filmulete voi avea nevoie si de sunet.Cum fac sa bag in mms gif animat,fara sa pun poza in telefon,si apoi sa o bag in mms?Si inca un lucru mai arzator:un program de conversie (FREEWARE) mp3->mid,sau orice in mid?
Astept cu nerabdare un raspuns.
petrutms
Satio Black
Joined: Nov 17, 2002
Posts: > 500
From: Cluj Napoca, Romania
PM
Posted: 2003-10-15 16:50
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
mai indoiesc ca va merge sa accesezi internet html prin apn wap folosind tel si calculator! Eu nu pot accesa apn wap cu alt soft decat browserul intern al tel,daca incerci cu Internet Explorer fii sigur ca nu merge...Dar daca merge...e ceva !
bogdan1978buc
P990
Joined: May 23, 2003
Posts: 285
From: Romania
PM
Posted: 2003-10-15 18:00
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Ma gandeam sa folosesc Opera 7.11~7.2 ca asta are si suport pentru wml.Nu stiu in schimb cum sa fac setarile pentru configurarea conexiunii,pt. ca la internet gprs de la orange trebuie sa-i bagi niste extra setings,ceva de genul asta.
DSF
R520
Joined: Dec 01, 2002
Posts: > 500
From: Romania
PM, WWW
Posted: 2003-10-15 22:08
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Mei baieti pt a viziona pagini html (xhtml) va trebuie un program care sa foloseasca "gateway". Browseru ala intern P800 foloseste gateway (adica IPu ala de la orange cu 062...)


_________________
website: http://xpc.go.ro (Romanian)
wapsite: http://xpc.go.ro/wap.wml (English)

[ This Message was edited by: DSF on 2003-10-15 21:12 ]
bogdan1978buc
P990
Joined: May 23, 2003
Posts: 285
From: Romania
PM
Posted: 2003-10-16 14:33
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
@Dsf:
Zi-mi ce anume trebuie sa fac ca sa pot vizualiza html cu wap unlimited de la orange.Daca se poate sunt in stare sa si omor pe cineva (just kiding!).
petrutms
Satio Black
Joined: Nov 17, 2002
Posts: > 500
From: Cluj Napoca, Romania
PM
Posted: 2003-10-16 17:14
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Pai folosesti Opera sau I.E sau Nescape si faci setarile de modem si in browser conform manualului gprs de pe pagina web Orange,decat ca folosesti apn wap.Apoi vezi daca merge,daca nu...ia un P800!
701
P1
Joined: Nov 26, 2002
Posts: > 500
From: Romania
PM, WWW
Posted: 2003-10-16 21:41
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
@petrutms:poate ar fi fost bine sa incerci tu chestia asta>as incerac-o eu, dar nu am abo Orange>Poate confirma careva?
Cat despr chestia cu scammers de pe ebay, legata de romani din punctul meu de vedere numai lipsa educatiei lor si prejudecatile ii fac sa `vada` Romania astfel.Este treaba lor, dreptul lor a aprecieze/judece ceea ce vad..eu unul ma stiu curat ca lacrima:D
@bogdan1978buc: stiam de un prog care facea din Wav. - mid. dar....nu era gratis. Sunt sigur ca exista un crack pt el..daca gasesc cva, te anunt.

_________________
http://music.wapjag.com/elvisinfowap

[ This Message was edited by: 701 on 2003-10-16 20:48 ]
petrutms
Satio Black
Joined: Nov 17, 2002
Posts: > 500
From: Cluj Napoca, Romania
PM
Posted: 2003-10-17 08:38
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
o sa incerc eu zilele astea cand am timp ca sunt cam ocupat cu facult. si va spun daca merge!
DSF
R520
Joined: Dec 01, 2002
Posts: > 500
From: Romania
PM, WWW
Posted: 2003-10-17 09:40
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Pai pagini wap (cu apn wap) poti sa navighezi pe pc. Pagini wml cu winwap, iar xhtml cu www.openwave.com(phone simulator). Vezi ca trebuie sa folosesti \"gateway mode\" NU \"http mode\"

This message was posted from a R520

petrutms
Satio Black
Joined: Nov 17, 2002
Posts: > 500
From: Cluj Napoca, Romania
PM
Posted: 2003-10-17 14:43
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
hmmm...oare cei de la orange stiu asta? Oricum merita desi viteza e mica...la banii aia....
Access the forum with a mobile phone via esato.mobi
Goto page:
Lock this Topic Move this Topic Delete this Topic