Esato

Forum > Regional > Europe, Middle East and Africa > Romanian Forum

Previous  123 4 ... 226227228  Next
Author Romanian Forum
judge
T39 black
Joined: May 21, 2003
Posts: > 500
From: Romania
PM
Posted: 2003-10-14 12:26
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Probabil atunci ca il permit pentru ca nu au cum sa-l diferentieze de xHTML. Cum iti merge Orange GPRS pe P800?

This message was posted from a WAP device

petrutms
Satio Black
Joined: Nov 17, 2002
Posts: > 500
From: Cluj Napoca, Romania
PM
Posted: 2003-10-14 12:35
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Wap merge cam greu cand accesez html dar e normal,la pagini wap merge instantaneu,download intre 1-3 kbs.Pe apn internet merge naspa,eu folosesc doar speed cu accelerare la maxim,merge la dwl direct pe tel cu max 8kbs,paginile html le incarca foarte repede!Daca conectez tel la pc merge cu max40 kbs(duminica ) ,dar rar ajunge la viteza asta,plus ca pica des!Sunt multumit ca si cand am o liniuta semnal gprs merge foarte bine,nu scade viteza cam deloc!
exosyphen
Z520 white
Joined: Feb 25, 2003
Posts: 117
From: Romania
PM, WWW
Posted: 2003-10-14 12:39
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Tot roman si eu. Si pentru fanii T300,lucrez la un player video pentru acest tel.

This message was posted from a T300

shrek
T610
Joined: Sep 18, 2003
Posts: 14
From: Romania
PM
Posted: 2003-10-14 12:55
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Salutare, roman si eu.
Am un T610 cumparat din Romania din magazin. Stie cineva unde pot sa ii fac upgrade la firmware gratuit fiind in garantie? Am fost la Germanos si mi-au cerut bani. A avut cineva experiente din astea?

judge
T39 black
Joined: May 21, 2003
Posts: > 500
From: Romania
PM
Posted: 2003-10-14 13:51
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Daca e luat pe cai oficiale, la orice service mentionat in certificatul de garantie. In mod cert poti sa ii faci gratuit asta la RADCOM, sunt undeva pe langa Primaria Sector 1. Ai putea sa le faci celor de la Germanos o plangere in cazul in care iti cer bani pentru asta. E gratuit in perioada de garantie.

EDIT:
Cu conditia ca, evident, certificatul de garantie sa fie cel original iar telefonul sa aiba sticker-ul holografic.

[ This Message was edited by: judge on 2003-10-14 12:56 ]
petrutms
Satio Black
Joined: Nov 17, 2002
Posts: > 500
From: Cluj Napoca, Romania
PM
Posted: 2003-10-14 14:25
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Eu as vrea un upgrade la P800....dar e cumparat nou din Anglia...garantia e acolo ! Am fost si eu la Germanos aici in Cluj si mi-au cerut 60 euro pentru ultima versiune de soft care de fapt nu era ultima!!!!!!!!!!Deocamdata nu am nevoie de upgrade,e suficient ce are la bord ! Dar ma chinui sa fac rost de un memory stick duo de 128 mb! In tara cica e doar in Bucuresti! Poate cineva sa confirme??? Ca as veni sa cumpar unul...ca pana ma duc io iar in Anglia(la vara) mai e destul.....
shrek
T610
Joined: Sep 18, 2003
Posts: 14
From: Romania
PM
Posted: 2003-10-14 15:19
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Da, e luat pe cai oficiale, are tot ce ii trebuie, inclusiv stickerul 3D. Problema este ca nu stiu ce sa le zic din moment ce nu apare niciunde in certificatul de garantie ca e gratuit. Am trimis un mail la SE, sper sa imi raspunda ei oficial.
Mersi pentru raspuns oricum
701
P1
Joined: Nov 26, 2002
Posts: > 500
From: Romania
PM, WWW
Posted: 2003-10-14 21:50
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
@petrutms:un update la RADCOM se poate face gratis ar cred ar fi mai bine sa dai un tel inainte sa nu vii de pomana. este intr-adevar langa primaria sect1,la 2 pasi.Aia d la germanos sut niste ratati, ca majoritatea dealerilor din Romania. Sa stiti ca atunci cand eu imi cautam T610 ( hiss free ), gasisem versiunea R1L, am mers sa caut update de soft si mi-au cerut bani la SE-nu mult, vre 15euro...cica `aranjament`! In Franta asta..asa ca nimic nu ma mai mira...am mers sa-mi iau oricum si surpriza, era un nou lot cu R3B018!!
Cardul SD la 128 este mai ieftin in afara...in Fr nu mai stiu cat era dar stiu ca atunci cand am ajuns la Bucuresti,am vazut mai scump..cauta p net inainte sa iti iei;il poti comanda de pe net de undeva..la un site romanesc,evident.Astia le dau mai ieftine.Am ramas in urma cu xhtml, html...sau litehtml si asta din cauza ca fiind mereu p drumuri, nu imi pot tine un abonament.Am avut numai Connex dar ultimul luat special pt date a fost un Orange de care am fost f multumit.`Dau` baietii
servicii bune cu GPRSul ala chiar daca mai pica.Tre sa vad daca la prepaid au ceva gprs..stiti vreunul?Ca mi-e lene sa caut:D
@New Comers: welcome!
@ Shrek: Este o chestie stiuta ca updates sunt gratis in perioada de
garantie la SE worldwide!Ai putea cauta pe siteul SE chestia asta la conditii de vanzare si garantie,sa il scoti la imprimanta si sa mergi cu el la Radcom sau la alt dealer OFICIAL SE sa le dai cu el peste nas.TRE sa ii ameninti ca ii dai in gat la protectia consumatorului si la SE daca nu fac update gratis si poate se vor indura.Si toate astea...decat sa platesti.Este alegerea ta de cat de dificila vrei sa-ti faci viata ahaha
_________________
http://music.wapjag.com/elvisinfowap

[ This Message was edited by: 701 on 2003-10-14 20:54 ]
DSF
R520
Joined: Dec 01, 2002
Posts: > 500
From: Romania
PM, WWW
Posted: 2003-10-14 22:21
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Quote:

On 2003-10-14 12:39:22, exosyphen wrote:
Tot roman si eu. Si pentru fanii T300,lucrez la un player video pentru acest tel.



This message was posted from a T300



exosyphen fain, dar chiar e POSIBIL? Explica-te
petrutms
Satio Black
Joined: Nov 17, 2002
Posts: > 500
From: Cluj Napoca, Romania
PM
Posted: 2003-10-14 22:24
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
@701 zici ca se poate face chiar gratis la Radcom desi e cumparat di Anglia? Da-mi un nr de tel sau un mail sau adresa web...Despre GPRS pentru prepay la Orange nu e nimic de zis ca nu exista,nu ai acces!Asa mi-am facut eu abonament acum un an! Mi-am luat un T300 pe cartela(o groaza de bani) si apoi mi-am facut ab ca sa am acces la GPRs! Si merita!P800 il am din iunie si inca tot sunt lucruri de invatat la el...
judge
T39 black
Joined: May 21, 2003
Posts: > 500
From: Romania
PM
Posted: 2003-10-14 22:37
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Bogdan, Connex are sigur GPRS insa tarifele sunt super mari si in plus te taxeaza si pt deschiderea fiecarei sesiuni. Petrut, la RADCOM nu va fi gratuit pt ca nu ai garantia pt Romania, insa va fi ieftin. Iti dau nr de tel: 0212321026. Suna-i si vezi cat iti cer.

This message was posted from a WAP device

petrutms
Satio Black
Joined: Nov 17, 2002
Posts: > 500
From: Cluj Napoca, Romania
PM
Posted: 2003-10-14 22:44
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
thanks man!
701
P1
Joined: Nov 26, 2002
Posts: > 500
From: Romania
PM, WWW
Posted: 2003-10-14 22:46
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
@petrutms: daca judge spune k nu e gratis pt ca nu e luat de aici, poate ca asa este.Imi dadeam cu parerea pt k stiam ca exista worldwide garantia SE si ca poti face update ORIUNDE in lume la un centru SE daca ai factura ca e nou..etc.Pe asta ma bazam.Double check it anyway.
@judge: Asta am facut vreo 2 sapt, dar pt ca sunt pe drumuri mereu, nu am abonament ...am deschis pt o luna cat stau aici un abo GPRs la connex, de-ala de 2$ dar a trebuit sa `predau` abonamentul:-( Connex are un prepiad de 25$ pt gprs exclusiv, ceea ce ins ca tre sa `baga sim/scoate sim` iar eu sunt acrit de asa ceva...cred ca imi voi deschide un nou abo la Orange daca o `mai ard` pe aici o luna...ideea e ca m-am saturat de atatea complicatii, imi doresc un ABO UNIVERSAL
Btw, ca tot tipam dupa un laptop pt exchange de themes.O sa imi iau un bluetooth port sapt viitoare la 1,6 milioane.Stie careva unu` mai ieftin dar sa aiba si adaptor pt serial/PS2 ..si sa fie de-ala mobil, nu infipt in motherboard?
" They say i'm sick; they`re right, it's called 'Terminal Boredom!' "
Follow me on twitter.com/bograma
Read my Symbian UIQ 3.0 reviews at Juvo's
judge
T39 black
Joined: May 21, 2003
Posts: > 500
From: Romania
PM
Posted: 2003-10-14 22:57
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Bogdan, ai dreptate pt ca asa a fost o perioada, insa au renuntat la garantia globala, asta fiind acum exclusiv locala. Merita insa macar sa sune pt ca cei de la RADCOM sunt super de treaba. Pai chiar ca ai dat o caruta de bani aiurea daca ai folosit GPRS de la CNX. Si macar pe T39 puteai sa nu inchizi sesiunea niciodata, pe cand la astea noi ti-o inchide automat.

This message was posted from a WAP device

701
P1
Joined: Nov 26, 2002
Posts: > 500
From: Romania
PM, WWW
Posted: 2003-10-14 23:19
Reply with quoteEdit/Delete This PostPrint this post
Eh, a meritat pana la urma ca imi stransesem o gramada d foto p care nu le puteam pune p mail ca nu am bluetooth sau irda la pc.Asa ca pt 10$ am facut toate astea+browsing.A meritat ca experienta N-o mai repet, fii sigur hahah
" They say i'm sick; they`re right, it's called 'Terminal Boredom!' "
Follow me on twitter.com/bograma
Read my Symbian UIQ 3.0 reviews at Juvo's
Access the forum with a mobile phone via esato.mobi
Previous  123 4 ... 226227228  Next
Goto page:
Lock this Topic Move this Topic Delete this Topic