Welcome to Esato.com
halebops VM MMS?
Click to view updated thread with images
Posted by e_burlid
någon som har TV4 eller Halebops VM MMS?
jag har anmällt mig på Halebop men var mycket sent ute så jag har inte fått några fotbolls MMS men jag har fått inställningarna och kan med det skicka MMS. Jag och en polare har testat och det funkar mycket bra att skicka till varandra.
tänkte bara höra om det är någon som vet om det ska vara så??
och kanske också vad eller om det kostar något att skicka dem?
Posted by simonize
Jag tror det ska vara så. Jag beställde Tjänsten den 6:e Juni och kunde ta emot test-MMS, men jag fick vänta ända till 10:e Juni innan jag fick mina första VM-MMS. Men nu rullar det på, och det kommer 3-4 MMS per dag.
MvH Simon Måssebäck
Posted by snottra
För mig tog det ca 2 dgr innan jag fick mitt första. Har inte sett någonstans att de kostar att skicka MMS med halebop.
Tycker nog att de kunde variera sig lite(Halebop) de kunde ju skita i bilderna någon gång och skicka tal/speaker och text någon gång. Ombyte förnöjer som det heter
Vore synd om det kostar för jag har skickar massor...
Posted by Da_WiZ
Med tv4:as mms så kostar det i alla fall ingenting. Det står klart och tydligt i avtals villkoren. För övrigt måste jag säga att det fungerar bra.
Click to view updated thread with images
© Esato.com -
From the Esato mobile phone discussion forum